BRIDGE FEDERATION ACT INC.

BFACT RESULTS 2016

BFACT Gala Day (October 30)

Open

Margaret BOURKE  and George KOZAKOS

Intermediate (<1000 MP)

John DONOVAN and Terry HEMING

Restricted (<300 MP)

Subhash JALOTA and Desh GUPTA

Novice (<20 MP)

Jenny and Bruce ARTHUR

Beginners

Hannan HARMENTON and Arthy ANANTHAPAVAN

Canberra in Bloom Congress (September 30 – October 3)

Royal Bluebell Matchpoint Swiss Pairs – Open

Bernard WATERS and Stephen MENDICK

Royal Bluebell Matchpoint Swiss Pairs – Restricted

Desh GUPTA and Subhash JALOTA

Royal Bluebell Matchpoint Swiss Pairs –  Novice

Anita DELORENZO  and Elizabeth SHONK

Golden Wattle Open Teams

Ian ROBINSON

George KOZAKOS

Khokan BAGCHI

David LILLEY

Silver Wattle Restricted Teams

Phillip HALLORAN

John McGOVERN

Jacky GRUSZKA

Silvia HALLORAN

Silver Wattle  Novice Teams

Chris CRANE

Caroline DAWSON

Cathy NICHOLLS

John NIVEN

Canberra Bells Open Swiss Pairs

Margaret GIDLEY-BAIRD and Chris WILLIAMS

Canberra Federation Rose Restricted Swiss Pairs

Margaret CARR and Karen IRVINE

Canberra Federation Rose  Novice Swiss Pairs

Anita DELORENZO  and Elizabeth SHONK

Interclub Teams (July 24)

Seniors

CANBERRA(3) BRIDGE CLUB (Denis GRAHAME, Jeanette GRAHAME, Patricia McDONALD, Niek VAN VUCHT)

20160724_190707

Intermediate

CANBERRA(2) BRIDGE CLUB (Chris TOUGH, Mary TOUGH, Chris STEAD, Tony MARKER)

20160724_190834

Restricted

SOUTHERN HIGHLANDS(2) BRIDGE CLUB (Rob WARD, Mardi SVENSSON, Anthony RATCLIFFE, Michael BEMBRICK)

20160724_191010

Novice

CANBERRA(4) BRIDGE CLUB (Claire HUGHES, Colleen HASSALL, Cathy BYWATER, Myra HYLAND)

20160724_191059

ANC Open Trials

1. Pam CRICHTON and Ross CRICHTON

2. Ian ROBINSON and George KOZAKOS

3. Marianne BOOKALLIL and Stephen FISCHER

Restricted and Novice Interstate Selection

1. Ella BEER and Jill CROMER

2. Patricia MULCAHY and Gan Woo KIM

2. Chris TOUGH and Paul HALEY

ANC Seniors Trials

1. Margaret BOURKE and George KOZAKOS (non contending)

2. Jon HUNT and Christopher QUAIL

3. Elizabeth HAVAS and Arjuna DE LIVERA

4. Peter GRANT and Tony MARINOS

ANC Womens Trials

1. Margaret BOURKE and Jodi TUTTY

2. Julia HOFFMAN and Judith TOBIN

3. Elainne LEACH and Leone MOFFAT

Knock Out Teams

Elizabeth HAVAS

David APPLETON

Peter REYNOLDS

Brad COLES

Griff WARE

 

 

 

Copyright Bridge Federation ACT Inc. 2014.Web Design by Rize Design